Новости

Подтверждение декретного отпуска

25.11.2019 / 15:00

Як підтверджується період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами у період з 01.01.2004 р. по 30.06.2013 р.?

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за Законом № 1058, затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2005 р. № 22-1, визначено, що період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами у період з 01.01.2004 р. по 30.06.2013 р. включно підтверджується свідоцтвом про народження дитини, наказом про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, довідкою з реєстру застрахованих осіб. Період перебування у відпустці визначається як період, що відповідає тривалості такої відпустки, встановленій ст. 17 Закону України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки), а для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, — тривалості, передбаченій пунктом 10 частини першої ст. 30 Закону України від 28.02.91 р. № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Закон № 796), та передує даті надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Якщо за відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку жінка не зверталась (у тому числі у разі смерті дитини до закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами або мертвонародження, про що додатково надається свідоцтво про смерть дитини), надається свідоцтво про народження дитини. У цьому випадку період перебування у відпустці визначається як період непрацездатності за відомостями реєстру застрахованих осіб, що не може перевищувати тривалості такої відпустки, встановленої ст. 17 Закону про відпустки, а для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, — тривалості, передбаченої пунктом 10 частини першої статті 30 Закону № 796.

Період перебування у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку з 01.01.2004 р. по 31.12.2004 р. підтверджується свідоцтвом про народження дитини та наказом про надання такої відпустки.

Довідково

Абзацом третім частини першої ст. 40 Закону № 1058 період догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, за бажанням особи, може додатково (понад 10 % від страхового стажу особи) виключатися із періоду заробітку, з якого обчислюється її пенсія. Тобто провадиться оптимізація заробітної плати для підвищення розміру пенсії. Тому для додаткового виключення періоду догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку відповідно до абзацу третього частини першої ст. 40 Закону № 1058 за період з 01.07.2000 р. до 01.01.2005 р. подається довідка з місця роботи про період такої відпустки.

«Горячие линии»

Дата: 26 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42