Новости

План-график проверок: как обнародуется и корректируется?

25.11.2019 / 16:50

Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок (п. 77.1 ст. 77 ПКУ)

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує, зокрема, державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуться такі документальні планові перевірки.

Згідно з п. 1 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою КМУ від 06.03.2019 р. № 227, центральним органом виконавчої влади, який реалізує, зокрема, державну податкову політику є Державна податкова служба України (далі — ДПС).

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи (абзац перший п. 77.2 ст. 77 ПКУ).

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац третій п. 77.2 ст. 77 ПКУ).

Наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. № 524 затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (далі — Порядок), в якому визначено перелік ризиків та їх поділ за ступенями значущості (високий, середній, незначний).

Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування (абзац четвертий п. 1 розділу І Порядку).

Проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДПС не пізніше 3 числа кожного місяця поточного року, починаючи з другого місяця поточного року, засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС (абзац другий п. 3 розділ І Порядку).

Таким чином, план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-порталі ДПС (tax.gov.ua) (Головна/Діяльність/Плани та звіти роботи) до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Коригування такого плану-графіка здійснюється на підставі проектів сформованих територіальними органами ДПС, починаючи з другого місяця поточного року.

ЗІР, категорія 136.01