Новости

Постоянное представительство нерезидента: какая ответственность в случае осуществления деятельности без постановки на налоговый учет?

27.11.2019 / 13:20

Якщо нерезидент з дня державної реєстрації (акредитації, легалізації) постійного представництва здійснює господарську діяльність без взяття на податковий облік, то згідно з п. 117.1 ст. 117 ПКУ за неподання заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, відповідно до вимог, встановлених ПКУ, застосовується штраф у розмірі 510 грн.

Поряд з цим, якщо нерезидент здійснював діяльність без взяття на податковий облік та не подавав податкову звітність за періоди здійснення такої діяльності, то за неподання податкової звітності до нього застосовується штраф згідно з п. 120.1 ст. 120 ПКУ в розмірі 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Крім того, якщо за результатами перевірки контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, за відповідні звітні періоди застосовується штраф відповідно до ст. 123 ПКУ в розмірі 25 % суми визначеного податкового зобов’язання, незалежно від того, сплачував такий нерезидент податок чи ні.

Водночас відсутність податкового обліку згідно зі ст. 1631 КУпАП тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо ведення нерезидентом господарської діяльності без державної реєстрації (акредитації, легалізації) постійного представництва на території України, то це питання належить до компетенції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки), оскільки одним із основних його завдань є забезпечення формування державної регуляторної політики та державної політики з питань ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності у відповідності до пп. 3 п. 3 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 р. № 459.

ЗІР, категорія 138.01

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42