Новости

Метод порівняльної неконтрольованої ціни є пріоритетним у разі можливості його застосування

03.12.2019 / 15:20

Верховний Суд погоджується з тим, що за правилами ст. 39 ПКУ платник податку використовує будь-який метод, який він обґрунтовано вважає найбільш прийнятним. Однак у разі коли існує можливість застосування і методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу), і будь-якого іншого методу, застосовується метод порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу).

Отже, у розумінні цієї норми, метод порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) є пріоритетним (порівняно з іншими основними методами) у разі можливості його застосування.

У зв’язку з наявністю достатньої інформації в офіційних джерелах щодо звичайних експортних цін на «аміак безводний» застосуванню підлягає метод «порівняльної неконтрольованої ціни» (аналог продажу) як пріоритетний. Колегія суддів вважає, що суд апеляційної інстанції на підставі встановлених обставин у справі дійшов правильного висновку про правомірне збільшення податкових зобов’язань з податку на прибуток та зменшення суми від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток через неправильне визначення ним ціни контрольованих операцій.

/постанова ВС від 09.10.2019 р. у справі № 817/1737/17/