Новости

Изменение базы налогообложения налогом на недвижимость у юрлица: в какие сроки необходимо представить уточняющую декларацию

03.12.2019 / 16:40

У разі зміни бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме:

- набуття права власності на новостворений (нововведений) об’єкт нерухомості,

- перехід права власності на об’єкт,

- зміна ставок або кодів типу об’єкта,

- введення/скасування пільг,

- скасування права власності,

- зміна частки у праві власності на об’єкт тощо,—

уточнююча податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надається протягом 30 календарних днів з дня зміни бази оподаткування.

Довідково: відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Декларація), з розбивкою річної суми рівними частками поквартально за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. № 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.11.2018 р. № 897).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості Декларація юридичною особою подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Оскільки для інших випадків зміни бази оподаткування (зміна cтавок або кодів типу об’єкта, введення/скасування пільг, скасування права власності, зміна частки у праві власності на об’єкт тощо) нормами ПКУ та іншими нормативно-правовими актами не визначений термін подання уточнюючої Декларації, то на вказані випадки поширюється норма пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, згідно з  якою уточнююча Декларація має надаватися протягом 30 календарних днів з дня зміни бази оподаткування.

Разом з тим зазначаємо, що податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній Декларації.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві