Новости

Может ли работодатель отказать работнику в просьбе разделить основной ежегодный отпуск на части?

04.12.2019 / 17:30

Відповідно до частини першої та другої ст. 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних  днів. Водночас звертаємо увагу, цією статтею передбачено лише можливість, а не обов’язок роботодавця поділу щорічної відпустки на частини, як того бажає працівник.

З метою недопущення втрат робочого часу та беручи до уваги виробничі обставини, роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник. Також він може запропонувати свої умови поділу щорічної основної відпустки або не поділити її взагалі.

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42