Новости

Последствия несвоевременного представления декларации по налогу на прибыль

09.12.2019 / 14:15

Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (яка є додатком до податкової декларації) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 Податкового Кодексу (далі — Кодекс) (п. 46.2 ст. 46 Кодексу).

Податкова декларація повинна містити обов'язкові реквізити, зокрема, інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід'ємною частиною.

Податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 Кодексу, не вважається податковою декларацією.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена п. 120.1 ст. 120 Кодексу.

Так, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.