Новости

Обмен инвестиционных активов: как облагается налогами?

10.12.2019 / 11:20

ДПС України роз’яснила, що у разі якщо внаслідок прийнятого рішення про відокремлення оператора системи розподілу шляхом виділу іншого товариства, акції товариства, з якого здійснюється виділ, конвертуються в акції цього товариства і товариства, що виділилося, та розподіляються між учасниками із збереженням співвідношення часток учасників товариства, що існувало до виділу, то слід вважати, що такими учасниками здійснено обмін інвестиційних активів, який відповідно до п. 170.2 ст. 170 ПКУ прирівнюється до продажу, тобто учасниками отримано дохід у вигляді інвестиційного прибутку.

Крім того, податковим агентом платника податку, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, є такий професійний торговець. Податковий агент під час кожного нарахування платнику інвестиційного прибутку нараховує (утримує) ПДФО (18 %), та сплачує (перераховує) утриманий податок до бюджету під час кожного нарахування такого доходу, що не звільняє платника податку від подання річної податкової декларації при отриманні ним доходу у вигляді інвестиційного прибутку. Також вказаний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором (1,5 %).

/ІПК від 18.11.2019 р. № 1375/6/99-00-04-07-03-15/ІПК/