Новости

Оплата за товары бюджетными средствами: как быть если поставщик составил НН не на дату получения данных средств?

12.12.2019 / 11:25

Податкова накладна за операцією з постачання товарів, оплата за які здійснюється за рахунок бюджетних коштів, складена платником податку не на дату отримання таких коштів на банківський рахунок постачальника, а на дату відвантаження товарів, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ та не відповідає первинним (бухгалтерським) документам, отже, така податкова накладна не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту.

З метою виправлення помилки, допущеної платником податку — постачальником при складанні податкової накладної  такий платник податку на дату виявлення помилки може скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до такої податкової накладної, в якому всі числові показники зазначити зі знаком «-» (вивести в нуль показники податкової накладної). Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем товарів.

Одночасно з цим платник податку — постачальник повинен скласти нову податкову накладну з правильною датою складання (яка відповідає даті виникнення податкових зобов’язань, у цьому випадку — даті зарахування бюджетних коштів на банківський рахунок такого постачальника) та зареєструвати її в ЄРПН. Така податкова накладна буде для покупця товарів підставою для віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у ній (за умови дотримання інших правил, визначених ПКУ для формування податкового кредиту).

/ІПК від 27.11.2019 р. № 1609/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/