Новости

Услуги таможенного брокера по декларированию товаров: облагаются ли НДС?

12.12.2019 / 17:00

Операції з постачання митним брокером послуг з декларування товарів є об’єктом оподаткування та оподатковуються ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ.

Податкова накладна за операцією з постачання таких послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких послуг, на особу, якій здійснюється постачання таких послуг на підставі первинних (бухгалтерських) документів, складених за такою операцією з урахуванням умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.

Право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за такою податковою накладною, зареєстрованою в ЄРПН, виникає саме у тієї особи, на яку складено таку податкову накладну (за умови дотримання інших правил, встановлених ПКУ для формування податкового кредиту).

Слід зазначити, що порядок оподаткування операцій з постачання супутніх послуг, що постачаються третіми особами, та порядок складання податкових накладних за такими операціями і формування на підставі них податкового кредиту безпосередньо залежить від договірних відносин, на підставі яких здійснюються такі операції.

/ІПК 27.11.2019 р. № 1607/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/