Новости

С 18 декабря увеличен лимит до 100 тысяч евро/год для иностранных инвестиций физлиц и размещения ими средств на иностранных счетах

13.12.2019 / 14:00

У межах валютної лібералізації Нацбанк удвічі збільшив е-ліміт для деяких валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів, зокрема, для здійснення інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках, — до 100 тис. євро на рік. Цей крок передбачений дорожньою картою валютної лібералізації і є логічним з огляду на подальше поліпшення макроекономічної ситуації в Україні. 

За оцінками Нацбанку, чергове валютне послаблення не матиме суттєвого впливу на валютний ринок. З 07.02.2019 р., коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи перерахували за кордон в межах таких лімітів понад 85 млн євро. Ця сума в кілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

Скористатися підвищеним е-лімітом українці зможуть уже в поточному році. Ті громадяни, які вже перерахували 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть перерахувати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року.

Відповідно до Дорожньої карти валютної лібералізації остаточне скасування е-ліміту для фізичних осіб стане можливим не раніше ухвалення та імплементації пакета законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

Зміни наберуть чинності 18.12.2019 р.

/Постанова Правління НБУ від 12.12.2019 р. № 149/