Новости

Услуги по реконструкции жилья: есть ли НДС?

17.12.2019 / 16:30

ДПС України пояснила, що якщо замовник (товариство) здійснював реконструкцію (у тому числі шляхом перепланування і переобладнання) житла (об'єкта житлового фонду) силами підрядної організації, то операція такої підрядної організації (надавача послуг) з постачання послуг із реконструкції (у тому числі шляхом перепланування і переобладнання) житла (об'єкта житлового фонду) замовнику (товариству) була першим постачанням житла відповідно до пп. 197.1.14 ст. 197 ПКУ. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 %.

Операції з подальшого продажу реконструйованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцям (юридичним та/або фізичним особам) звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.14 ст. 197 ПКУ.

/ІПК від 02.12.2019 р. № 1658/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/