Новости

Отныне меняются штрафные санкции за торговлю алкоголем и табачными изделиями без лицензии

18.12.2019 / 11:30
Отныне меняются штрафные санкции за торговлю алкоголем и табачными изделиями без лицензии

З 18 грудня 2019 року набирають чинності норми Закону України від 02.10.2019 р. № 139-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності», якими, зокрема, внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) стосовно порядку та підстав притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, торгівлею алкоголем та тютюновими виробами з підробленими акцизними марками та без них.

Так, з 18 грудня за провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами застосовуватимуться санкції, встановлені частиною першою ст. 164 КУпАП, а саме: накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

На сьогодні за подібне правопорушення застосовується штраф, встановлений ст. 156  КУпАП, а саме: від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

З  18 грудня  суд може не застосовувати конфіскацію товару та виторгу, отриманих від його реалізації, передбачену ст. 156  КУпАП.

Крім цього, наразі відповідно до частини 1 ст. 164 КУпАП правопорушники притягуються до відповідальності за здійснення господарської діяльності:

- без ліцензії або інших дозвільних документів;

- з порушенням ліцензійних умов.

З 18 грудня відповідно до нової редакції частини першої ст. 164 КУпАП за діяльність з  порушенням ліцензійних умов відповідальність не передбачена. Проте порушенням вважатиметься діяльність у період зупинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачено умови функціонування суб’єкта господарювання в цей період.

Також буде введено відповідальність за порушення ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії.

За таке порушення застосовуватиметься штраф від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4 250 до 8 500 грн).

А за невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов штраф становитиме від п'ятисот до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 25 500 грн).

Разом з тим звертаємо увагу, що відповідальність за здійснення роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку і надалі визначатиметься ст. 156  КУпАП, якою передбачено накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Притягувати до відповідальності за порушення з питань ліцензування за ст. 164 КупАП, як і наразі, будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування. 

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві