Новости

До 100 тыс. евро/год увеличен лимит для инностранных инвестиций физлиц и размещения ими средств на иностранных счетах

18.12.2019 / 16:00

У межах валютної лібералізації Національний банк удвічі збільшив е-ліміт для деяких валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів, зокрема для здійснення інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках, — до 100 тис. євро на рік. Цей крок передбачений дорожньою картою валютної лібералізації і є логічним з огляду на подальше поліпшення макроекономічної ситуації в Україні. 

За оцінками Національного банку, чергове валютне послаблення не матиме суттєвого впливу на валютний ринок. З 7 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи перерахували за кордон у межах таких лімітів понад 85 млн євро. Ця сума в кілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

Скористатися підвищеним е-лімітом українці зможуть вже у поточному році. Ті громадяни, які вже перерахували 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть перерахувати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року.

Відповідно до Дорожньої карти валютної лібералізації остаточне скасування е-ліміту для фізичних осіб стане можливим не раніше ухвалення та імплементації пакета законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

Підвищення е-ліміту для фізичних осіб затверджено Постановою Правління Національного банку від 12.12.2019 р. № 149 «Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті». Зміни наберуть чинності 18 грудня 2019 року.

Довідково:

З дотриманням е-ліміту фізичним особам дозволяється переказувати іноземну валюту (або гривні) за кордон або на поточні рахунки нерезидентів — юридичних осіб, відкриті в Україні, для виконання власних зобов'язань перед нерезидентом за договором страхування життя; для здійснення інвестиції за кордон; розміщення коштів на власному рахунку за межами України; надання нерезиденту позики в іноземній валюті.