Новости

Одесчина: примеры нарушений при уплате налогов в местные бюджеты

28.12.2019 / 11:00

Наповнення місцевих бюджетів — одне із пріоритетних напрямів роботи Головного управління ДПС в Одеській області.

Слід зазначити, що процес забезпечення надходжень до бюджетів територіальних громад відбувається в умовах зменшення кількості перевірок бізнесу. В органах ДПС існує ризикорієнтований підхід при плануванні перевірок, перевіряються лише ті суб’єкти господарювання, які мають ризики щодо несплати податків та зборів.

Так, у ході проведення контрольно-перевірочних заходів встановлено, що місцеві бюджети Одещини недоотримують суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та єдиний податок.

Наприклад, за результатами позапланової виїзної перевірки ТОВ «Т» виявлено недекларування об’єкта оподаткування внаслідок неправомірного застосування пільги із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначеної для будівель промисловості промислових підприємств. Донараховані суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 150 тис грн надійшли до бюджету селищної ради.

Позаплановою виїзною перевіркою ТОВ «Ш» встановлено відсутність декларування орендної плати за договором оренди земельної ділянки укладеного з однією з районних державних адміністрацій. Внаслідок цього занижене податкове зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності в сумі 156 тис грн було донараховано за результатами документальних перевірок.

В ході проведення перевірки сільськогосподарського підприємства «А» встановлено, що внаслідок заниження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, підприємством занижено сплату єдиного податку (IV група) в сумі 284,3 тис грн. Вказана сума була сплачена до місцевого бюджету.

За результатами перевірки ТОВ «С», проведеною Головним управлінням ДПС в Одеській області, встановлено відсутність сплати єдиного податку (IV група) по земельним ділянкам, які використовувалися на правах оренди у юридичних осіб неплатників єдиного податку четвертої групи. Як результат — до місцевого бюджету надійшло 150 тис грн єдиного податку.

В Головному управлінні ДПС в Одеській області зазначають, що робота по залученню резервів надходжень місцевих податків і зборів триває.

Податковою службою області спільно з органами місцевої влади на місцях й надалі вживатимуться заходи, направлені на виконання суб’єктами господарювання норм Податкового кодексу України та сплату податкових зобов’язань до місцевих бюджетів у повному обсязі.  

За матеріалами ГУ ДПС в Одеській області