Новости

Как предоставить объяснение и копии документов для подтверждения регистрации в Едином реестре налоговых накладных?

27.12.2019 / 10:00

Податківці нагадують платникам податку на додану вартість, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник має право подати до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів для підтвердження їх реєстрації протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якого було зупинено.

Письмові пояснення та копії документів, платник податку подає до контролюючого органу виключно в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог законів України «Про електронні довірчі послуги"«Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

ГУ ДПС у Полтавській області наголошує, що пояснення та копії документів, які подані платником в паперовому вигляді, контролюючим органом не розглядаються.

Перелік документів, які повинен подати платник податку до контролюючого органу визначено п. 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН» (із змінами).

За матеріалами ГУ ДПС у Полтавській області