Новости

Если таможенная стоимость товаров изменилась: на какую дату корректируется налоговый кредит и как это повлияет на показатели в СЭА НДС?

28.12.2019 / 10:00

У випадку якщо після митного оформленім товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості таких товарів (за рішенням суду, яке набрало законної сили, або контролюючим органом прийнято рішення про коригування заявленої митної вартості товарів), то коригування податкового кредиту з ПДВ здійснюється на дату оформлення аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 р. № 450.

Щодо впливу коригування сум податкового кредиту у зв’язку із зміною величини митної вартості товарів на формування і зміну показників у СЕА ПДВ, то правила функціонування СЕА ПДВ регулюються ст. 2001 ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10. 2014 р. № 569 (далі — Порядок № 569).

Пунктом 2001.1 ст. 2001 ПКУ визначено, що СЕА ПДВ забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку окремих складових.

Детальний порядок обрахунку суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки  коригування до податкових накладних (∑накл) (далі — реєстраційна сума), та її складових наведено у п. 9 Порядку № 569.

ДФС автоматично обчислює реєстраційну суму (пункти 13 і 14 Порядку № 569).

При обрахунку реєстраційної суми враховуються дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій, аркушів коригування і додаткових декларацій, а також податкової звітності з ПДВ.

Таким чином, ні нормами ПКУ, ні положеннями Порядку № 569 не передбачено іншого режиму обрахунку складових СЕА ПДВ і обчислення реєстраційної суми, ніж автоматичний. Такий автоматичний обрахунок здійснюється на рівні ДПС України.

При цьому платник податку має право отримувати у ДПС інформацію простан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

/ІПК від 19.12.2019 р. № 2025/6/99-00-07-03-02- 15/ІПК/