Новости

У разі наявності в юридичної особи, яка припиняється, податкової заборгованості податковий орган повідомляє про це орган державної реєстрації

03.01.2020 / 10:20

У жовтні 2018 року регіональне управління звернулося до суду з позовом до ГУ ДФС, в якому просило визнати протиправною відмову у наданні довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП, зобов’язати ГУ ДФС видати цю довідку та передати її до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. Справа дійшла до Верховного Суду.

Аналіз законодавства дозволив Суду визнати, що у разі надходження до податкового органу повідомлення державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру рішення засновників юридичної особи про її припинення у податкового органу виникає обов’язок вирішити питання про проведення документальної позапланової перевірки юридичної особи, стосовно якої засновниками прийнято рішення про припинення, протягом 10 днів з дня отримання таких відомостей державного реєстратора, а також надати до Єдиного державного реєстру відомості про наявність або про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів або відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.

У разі наявності в юридичної особи, яка перебуває в процесі припинення, заборгованості зі сплати податків та зборів податковий орган повідомляє орган державної реєстрації про наявність такої заборгованості.

Враховуючи викладене, Верховний Суд погодився із висновком судів попередніх інстанцій про обґрунтованість заявлених регіональним управлінням позовних вимог. Адже саме на податковий орган покладено обов’язок щодо формування та направлення до Єдиного державного реєстру відомостей про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП як єдиного документа, що підтверджує відсутність (наявність) заборгованості з податків, зборів у випадках припинення юридичних осіб.

/постанова ВС від 03.12.2019 р. у справі № 540/2113/18/