Новости

РРО-новации: ГУ ГНС в Харьковской области разъясняет

15.01.2020 / 10:00

Інтерв’ю заступника начальника ГУ ДПС у Харківській області Ірини Сагайдак харківським ЗМІ.

фото- Іринo Анатоліївнo, нововведення по РРО цього року викликали величезний інтерес з боку підприємницького середовища. Чи необхідно міняти підхід до РРО?

- Реалії сьогодення такі, що стрімкий розвиток IT-сфери і державна трансформація вносять свої корективи і в наше життя, і в наше законодавство.

З введенням в дію законів № 128 та № 129, повністю змінюється філософія у використанні реєстраторів розрахункових операцій. Представник бізнесу при розрахунках зі споживачами зможе використовувати замість класичного РРО, будь-який гаджет, попередньо встановивши на нього спеціальну програму.

Схема дії проста: програмний РРО створює проект чека, передає його на сервер податкової, де після реєстрації він стає фіскальним і йому присвоюється номер.

Ці новації підтримують загальний тренд «Країна в смартфоні» і спрямовані на економію ресурсів підприємців.

- Чи слід підприємцю бігти міняти свої РРО або закуповувати смартфони для нових програм?

- Закон надає підприємцю вибір. Або використовувати класичні РРО, або йти в ногу з часом і переходити на розрахунки із споживачем через смартфон або будь-який інший гаджет. В останньому випадку, необхідно просто придбати спеціальну програму і встановити її на електронний пристрій, наприклад, на вже наявну у підприємця техніку.

До речі, державна податкова служба розробила безкоштовну версію такої програми. Завантажити її можна буде з сайту податкової, і до квітня 2020 року триватиме її тестування і вдосконалення.

У той же час не заборонено використовувати програми, створені іншими розробниками або самим суб'єктом господарювання. Головне, щоб вони відповідали певним вимогам.

Тобто суб'єкт господарювання сам вибирає традиційний РРО або програмний РРО, в залежності від його потреб і фінансових можливостей.

- Чи всім платникам єдиного податку з нового року доведеться використовувати РРО?

- Ні, не всім. Перша група - ті, хто торгує на ринку - можуть і далі працювати без РРО. Також, не потрібен РРО особам, які торгують вирощеною на власних городах сільгосппродукцією. Звертаю увагу - мова не йде про тих, хто перепродає товар.

Що ж стосується єдинників 2-4 груп, то до жовтня наступного року діють сьогоднішні норми. РРО повинні застосовувати тільки підприємці, які здійснюють певні види діяльності або ті, хто перевищив дохід в 1 млн гривень. Також, з квітня 2020 року обов'язкове застосування РРО для єдинників, які здійснюють платні послуги в сфері охорони здоров'я.

З 01.10.2020 коло підприємців, які повинні будуть застосовувати реєстратори розрахункових операцій розширюється. До них «додаються» наприклад, ті, хто здійснює:

- реалізацію товарів або послуг через Інтернет;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів;

- реалізацію використаних товарів в магазинах;

- діяльність туристичних агентств;

- діяльність готелів;

- реалізацію текстилю (крім реалізації за «готівку» на ринках);

- реалізацію деталей для автотранспорту, відповідно до переліку КМУ.

З 01.01.2021 РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку, крім 1-ї групи.

Тобто, у суб'єктів господарювання ще є час для того, щоб розібратися в нюансах.

При цьому, для тих, хто сплачує єдиний податок і знаходиться на 2 групі з 1 січня 2021 року збільшена межа суми доходу, що дозволяє їм бути платниками єдиного податку.

- Тобто, підприємцям не варто хвилюватися або закриватися?

- Ні, не варто. Я б порадила підприємцям самостійно ознайомитися з новаціями. Ми ж зі свого боку будемо і далі роз'яснювати нові аспекти.

Найголовніше зрозуміти - впровадження РРО - це крок до цивілізованого суспільства.

За матеріалами інтерв’ю
газети «Харьковские известия»