Новости

Фискальный кассовый чек можно проверить в Электронном кабинете плательщика

16.01.2020 / 16:20

Податківці повідомляють, що Законом України «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг»  передбачено можливість  подання  покупцями (споживачами) скарги щодо порушення  встановленого порядку проведення розрахункових операцій продавцями товарів (послуг).

Після  здійснення покупки покупці (споживачі)  можуть здійснити перегляд фіскального касового чеку, що формується як звичайними реєстраторами розрахункових операцій, так і програмними  РРО, застосувавши електронний сервіс «Пошук фіскального чеку», який  функціонує у відкритій частині «Електронного кабінету».

У відкритій частині «Електронного кабінету» покупці матимуть можливість перевірити достовірність  фіскального касового чеку, встановивши факт його наявності у базах ДПС. Для пошуку та перегляду фіскального касового  чеку необхідно ввести фіскальний номер РРО, дату та час  видачі чеку.

У разі відсутності або невідповідності реквізитів чеку даним інформаційних баз ДПС покупці (споживачі) можуть надіслати до ДПС письмове  звернення, додавши копії отриманих розрахункових документів.

ДПС вивчить причину відсутності чеку  в  інформаційних базах та застосує відповідні заходи.

Для подання скарги про недійсний фіскальний чек заявник має ідентифікувати себе через приватну частину Електронного кабінету.

За матеріалами ГУ ДПС у Сумській області