Новости

РРО — «кэшбэк»: при каких условиях покупатель сможет воспользоваться этой системой и когда?

17.01.2020 / 13:20

19  квітня 2020 року наберуть чинності закони України  від 20.09.2019 р.  № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та від 20.09.2019 р.  № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Оновленою редакцією ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що  з 1 жовтня 2020 року покупці, сплативши за товар чи послугу від 850 грн та більше, зможуть оскаржувати видані їм з порушеннями чеки.

Поскаржитись можливо лише через Електронний кабінет платника податків, використовуючи при цьому кваліфікований електронний підпис. Застосувати штраф лише по факту надходження скарги буде неможливо: податкові органи мають довести, що продавець дійсно допустив порушення — встановити відсутність або недостовірність такого розрахункового документа.

Після перевірки скарги податківцями та застосування штрафних (фінансових) санкцій до порушника (за рахунок цих санкцій, які будуть сплачені порушником до бюджету в повному обсязі), покупець отримає свою компенсацію («кешбек»), яка становитиме 100 % вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у скарзі. 

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві