Новости

По какому налоговому адресу следует представлять годовую налоговую декларацию о доходах?

17.01.2020 / 16:40

Податкова декларація подається платником податків за звітний період в установлені Податковим кодексом України (далі — ПКУ) строки контролюючому органу, в якому він перебуває на обліку.

Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона стає на облік як платник податків в контролюючому органі.

Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

А що робити у випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою?

Відповідно до ст. 6 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.

Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві