Новости

Неприбыльная организация в середине года приняла решение о переходе на общую/упрощенную систему налогообложения: как подать налоговую отчетность?

20.01.2020 / 09:50

У разі виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр) за власною ініціативою (крім випадків, передбачених пп. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)) та переходу на загальну систему оподаткування, або переходу із загальної системи оподаткування на спрощену систему оподаткування протягом звітного (податкового) року така організація повинна подати до контролюючого органу за основним місцем обліку таку податкову звітність з податку на прибуток та єдиного податку:

  • за період перебування у Реєстрі — звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року із показниками діяльності, обрахованими за період перебування у Реєстрі, та фінансову звітність за рік — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
  • за період перебування на загальній системі оподаткування — податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року із показниками діяльності, обрахованими за період перебування на загальній системі оподаткування, та фінансову звітність за рік — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
  • за період перебування на спрощеній системі оподаткування (зокрема, на третій групі спрощеної системи оподаткування) — податкову декларацію платника податку третьої групи (юридичної особи) за базовий звітний (податковий) період із показниками діяльності, обрахованими за період перебування на спрощеній системі оподаткування — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).

 За матеріалами ГУ ДПС у  Полтавській області