Новости

Сергей Верланов: ГНС начинает масштабную антикоррупционную проверку руководящего составаналоговой службы

20.01.2020 / 12:20

Державна податкова служба співпрацюватиме з правоохоронними та антикорупційними органами, аби остаточно викорінити будь-які корупційні прояви у ДПС. Про це заявив очільник ДПС Сергій Верланов в ефірі одного з телеканалів. Голова Державної податкової служби окремо наголосив, що всі матеріали за результатами перевірок спрямують до правоохоронних органів. 

«У нас розпочалася  масова боротьба з корупцією та іншими негативними явищами. Ми не стоїмо осторонь. Уряд, Президент, Верховна Рада, правоохоронні органи і ми робимо максимум. Ситуація назріла, і ми почали реалізовувати конкретні справи. Разом з різними правоохоронними органами ми у повній координації. Тому я звертаюся до наших працівників, які ще не зрозуміли, що ситуація змінилася.  Вони мають це зрозуміти і припиняти будь-які корупційні дії, які коли-небудь вчиняли. Потрібно припиняти лякати бізнес і вдаватися до поборів, і працювати виключно на державу», — прокоментував очільник ДПС Сергій Верланов.

Крім того, як повідомив очільник ДПС, на виконання доручення Прем’єр-міністра Олексія Гончарука податкова служба вже розпочала роботу над розробленням плану переатестації всіх співробітників ДПС України, який має бути поданий на розгляд Кабміну у двотижневий термін. 

https://youtu.be/oPKYLpH5ZAk

Разом з тим ДПС успішно виконує своє головне завдання — наповнення бюджету. За результатами 2019 року Державна податкова служба виконала індикативні показники Мінфіну на 100,8 %. До бюджету додатково надійшло 4 млрд грн. Щодо місцевих податків річний план виконано за 11 місяців. Тобто вже на 1 грудня податкова служба зібрала більше коштів, ніж місцеві ради очікували отримати за весь рік. 

Зі слів Голови ДПС, таких результатів вдалося досягти за рахунок  аналітичної роботи, яка суттєво посилилась у другій половині минулого року. 

https://youtu.be/mTR9er0o_hA 

«Ми дуже якісно аналізуємо макропоказники сплати ПДВ, обсягів постачання, навантаження, аналізуємо щоденно в онлайн-режимі ризики по податкових накладних. Фіскальна дисципліна і боротьба зі схемами дали конкретні результати. Так, щодо ПДВ рік по року нарахування збільшилися на 14 %, а після запуску Нової податкової служби — більш ніж на 20 %,  в грошах це приблизно 10 млрд грн», — підкреслив керівник податкової служби.

Сергій Верланов також зазначив, що завдяки посиленню аналітичної роботи ДПС зменшує кількість перевірок. Зокрема, кількість планових перевірок у 2019 році порівняно з 2018 роком скоротилась на 14 %. У цьому році планових перевірок поменшає ще на 20 %. 

https://youtu.be/VHM9ydDX5dY

Також удосконалюється система автоматичного моніторингу, що дає змогу  підвищити її якість, точність визначення ризикових операцій і прозорість роботи. Завдяки цьому, зокрема, кількість зупинених ПН/РК у співвідношенні до зареєстрованих у листопаді минулого року становить  0,17 %, тоді як у листопаді 2018 року — 0,11 %, сума ПДВ таких зупинених ПН/РК у співвідношенні до зареєстрованих становить 0,78 % (листопад 2019 року — 0,57 %). Тобто податкова служба стала блокувати менше податкових накладних, але ефективність значно зросла.