Новости

Экспорт сельхозкультур: нулевая ставка или освобожденные операции от НДС?

21.01.2020 / 11:30

За загальним правилом операції з експорту  сільськогосподарських культур оподатковуються за нульовою ставкою.

Так, нагадуємо, що з 01.01.2020 р. набрали чинності зміни, внесені до ПКУ, щодо тимчасового (до 31.12.2021 р.) звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення насіння свиріпи та ріпаку (товарна позиція  1205 згідно з УКТ ЗЕД) за межі митної території України в митному режимі експорту.

При цьому звільнення не поширюється на зазначені операції, якщо їх здійснюють сільськогосподарські підприємства — виробники цих культур, вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності  таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису (абзац четвертий п. 63  підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ)

Тобто якщо експортує ріпак сільськогосподарське підприємство,  яке самостійно на власній чи орендованій землі вирощує насіння свиріпи та ріпаку, то така операція оподатковується за нульовою ставкою.

У випадку якщо експортер не є сільськогосподарським підприємством — виробником, то операція з експорту насіння свиріпи та ріпаку буде звільнена від оподаткування.

Тому звертаємо увагу платників податків, які здійснюють операції з придбання насіння свиріпи та ріпаку (товарна позиція  1205 згідно з УКТ ЗЕД) та застосовують нульову ставку при експорті вказаної продукції, на правильність формування податкового кредиту.