Новости

Недостаточно страхового стажа: обратите внимание на договор о добровольном участии

23.01.2020 / 14:40

Особа, якій не вистачає до страхового стажу кількох місяців, може укласти договір про добровільну участь. Цим договором може бути передбачена одноразова сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВ) за попередні періоди (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, на будь-який період, але не менше одного місяця.

При цьому сума сплаченого ЄВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (на 2019 рік — 1 836,12 грн).     

За бажанням особи сплатити ЄВ за попередні періоди надається заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата ЄВ). Органами доходів і зборів після перевірки викладених у заяві відомостей та у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата ЄВ).

Для укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування необхідно подати до контролюючих органів за місцем проживання такі документи: заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску); копію трудової книжки (за наявності); виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5); копію документа, що посвідчує особу.

Ці норми визначено Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449, із змінами і доповненнями, та Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, із змінами і доповненнями.

 За матеріалами ГУ ДПС у Луганській області

«Горячие линии»

Дата: 9 апреля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42