Новости

Правительство утвердило постановления, запускающие государственную поддержку ММП

27.01.2020 / 09:00

Кабінет Міністрів України затвердив дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва (ММП) через Фонд розвитку підприємництва (ФРП).

Документи дадуть змогу ФРП, підпорядкованому Мінфіну, запровадити програму підтримки суб’єктам ММП «Доступні кредити 5-7-9 %». Більше того, постанови визначають механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

перший — здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 % річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5 — 1 %). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

  • 5 % річних — якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;
  • 7 % річних — для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9 % річних — для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

При цьому для ММП, які отримали кредит за програмою під 7 % або 9 %, ставка знижується на 0,5 в. п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5 %).

другий — надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5 % від розміру кредиту).

За попередніми оцінками, близько 50 000 позичальників зможуть взяти участь у цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Створення умов для активізації та здешевлення кредитування ММП в Україні відповідає ініціативі Президента України щодо стимулювання підприємницької діяльності, активізації кредитування та створенню нових робочих місць, а також пріоритету 6.4 Програми діяльності Уряду. Запровадження програми «Доступні кредити 5-7-9 %» власне і є інструментом для досягнення поставленої мети. Тому Уряд загалом та Міністерство фінансів зокрема вже знайшли можливість передбачити фінансування відповідного пріоритету на 2020 рік.

«Горячие линии»

Дата: 12 марта, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42