Новости

Как получить налоговую скидку на обучение?

03.02.2020 / 13:00

Громадяни, які у 2019 році сплачували кошти на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти мають право скористатися податковою знижкою.

З метою отримання податкової знижки необхідно подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2020 року (включно) декларацію про майновий стан і доходи за звітний 2019 податковий рік.

Разом з декларацією необхідно надати: довідку про доходи за звітний рік за встановленою формою, копію паспорта особи, яка звертається за податковою знижкою, її ідентифікаційний номер, копії договорів та копії платіжних документів, які підтверджують здійснені платником податків витрати.

У разі компенсації вартості здобуття освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення також необхідно надати документи, які підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження дитини чи копію свідоцтва про шлюб).

Крім цього, необхідно подати заяву, із зазначенням номера рахунку в установі банку, на який буде перерахована знижка.

Податок підлягає поверненню протягом  60 календарних днів з дня подання декларації.

Подати декларацію для отримання податкової знижки можна як особисто, так і в електронному вигляді через Електронний кабінет платника.

Нагадаємо, що податкова знижка — це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшується  оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати, в результаті чого з бюджету повертається частина сплаченого податку на доходи фізичних осіб.

Перелік витрат, які включаються до податкової знижки, визначено ст. 166 Податкового кодексу України.

Податковою знижкою можуть скористатись громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату або працюють за договорами цивільно-правового характеру, які платять податок з доходів фізичних осіб. Фізичні особи — підприємці права на податкову знижку не мають, оскільки не сплачують податок з доходів фізичних осіб.


За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області

«Горячие линии»

Дата: 12 марта, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42