Новости

Мінекоенерго: видобування бурштину стане легальним

05.02.2020 / 13:00

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт, яким зменшено ставку рентної плати за користування надрами для видобування бурштину. Така норма сприятиме легалізації видобутку бурштину та виведенню його з тіні.

Проєкт закону «Про внесення зміни до статті 252 Податкового кодексу України щодо упорядкування розміру ставки рентної плати за користування надрами для видобування бурштину» (реєстраційний №  2241) передбачає зменшення рентної плати за користування надрами для видобування бурштину з 25 % до 10 % для стимулювання його законного видобування.

«Роками українські землі та родовища знищувалися варварським способом через так званих чорних копачів, які майже кримінальним способом видобували бурштин. Як наслідок —  сотні гектарів знищеного лісу, трав'яного покриву, родючого ґрунту, руйнування дренажних каналів підземних вод. Більше того, ми як держава недоотримували сотні тисяч гривень у бюджет! Прийнятий закон створює додаткові стимули для виведення з тіні видобутку бурштину та легалізації такої діяльності», — прокоментував рішення Парламенту Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

Крім того, аби ще більше зацікавити легалізувати бізнес щодо видобутку бурштину у Перехідних положеннях встановлено пільговий період, відповідно до якого рентна плата за користування надрами для видобування бурштину становитиме:

до 31 грудня 2020 року включно — у розмірі 5 %;

до 31 грудня 2021 року включно — у розмірі 8 %.

Нагадаємо, що законопроєкт (реєстраційний № 2241) розроблений на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції».