Новости

С больших доходов — больше налоги: правительство предлагает, внедрить прогрессивную шкалу обложения НДФЛ

11.02.2020 / 15:45

16.01.2020 р. за № 2758 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до статті 167 Податкового кодексу України (щодо запровадження справедливої прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб)».

Метою прийняття цього законопроєкту є забезпечення принципу соціальної справедливості у сплаті податку на доходи фізичних осіб відповідно до платоспроможності платників податків.

Законопроєктом, зокрема, пропонується для платників податку, що отримують місячний дохід у розмірі до десяти мінімальних заробітних плат (станом на початок 2020 року — близько 47 тис. грн на місяць), ставка податку не зміниться  порівняно з існуючою (18 %). Для платників податку, які отримують місячний дохід у розмірі, що перевищує десять мінімальних заробітних плат, але менше ніж двадцять мінімальних заробітних плат (близько 94,5 тис. грн на місяць), ставка податку становитиме 36 % від бази оподаткування (подвійний розмір від базового рівня). Максимальна ставка податку відповідно до запропонованого законопроєкту становить 54 % від бази оподаткування (потрійна ставка базового рівня), і її має сплачувати той, хто одержав місячний дохід понад двадцять мінімальних розмірів заробітних плат.