Новости

Пятая группа для «стартапов»: какие льготы в налогообложении предлагают?

11.02.2020 / 17:30

У Верховній Раді 18.12.2019 р. за № 2615 зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення спеціального податкового режиму».

Зокрема, пропонується внести до ПКУ такі зміни.

Спрощену систему оподаткування доповнити п’ятою групою ФОП спеціально для «стартапів».

«Стартап» — новостворений суб’єкт господарювання (юридична особа або фізична особа — підприємець), який ще не визначився з формою оподаткування.

П’ята група — «стартапи», які використовують винятково реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, обсяг доходу яких протягом перших дев’яти місяців діяльності не перевищує 300 000 грн.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників п’ятої групи встановлюється у розмірі 0 %.

Для таких суб’єктів господарювання встановлюється пільговий період тривалістю дев’ять місяців з моменту державної реєстрації відповідного суб’єкта господарювання, протягом якого вони звільнені від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податків та зборів, передбачених п. 297.1 ст. 297 ПКУ.

Втім,  якщо дохід «стартапу» протягом перших дев’яти місяців діяльності перевищить суму 300 000 грн, то така особа протягом одного місяця повинна визначитись з формою оподаткування і перейти на неї. В іншому випадку такий суб’єкт господарювання автоматично переводиться на загальну систему оподаткування.

Після закінчення пільгового періоду (дев’ять місяців) «стартап» протягом місяця повинен визначитись та перейти на одну з інших наявних форм оподаткування. В іншому випадку такого суб’єкта автоматично буде переведено на загальну систему оподаткування.

Зазначено, що одній і тій самій ФОП забороняється використовувати п’яту групу єдиного податку «стартап» два і більше разів.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку п’ятої групи є календарний квартал.

Крім того, «стартапів» хочуть звільнити від сплати ЄСВ, відповідні зміни пропонують внести до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

«Горячие линии»

Дата: 9 апреля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42