Новости

НДС: к чему приводит несвоевременная регистрация налоговых накладных?

20.02.2020 / 13:20

Здебільшого відсутність реєстрації або несвоєчасна реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних призводить до накладення на платників податків штрафних санкцій, але… У будь-якій ситуації є свої нюанси, з урахуванням яких можна  як мінімум — не потрапити в ще більш скрутну фінансову ситуацію, а як максимум — узагалі уникнути деяких санкцій. 

Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної (далі — ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН), визначені ст. 1201 Податкового кодексу (далі — Кодекс), накладаються на платника податків, який зобов’язаний їх реєструвати (крім ПН, що не надається отримувачу та складеної за операціями, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).

Розміри штрафів переважно залежать від кількості календарних днів (далі — к. д.) прострочення реєстрації та суми зазначеної у ПН/РК. Зокрема, за прострочення:

до 15 к. д. — 10 % суми ПДВ;

від 16 до 30 к. д. — 20 % суми ПДВ;

від 31 до 60 к. д. — 30 % суми ПДВ;

від 61 до 365 к. д. —  40 % суми ПДВ;

більше 366 к. д. — 50 % суми ПДВ.

Штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються:

- у разі зупинення реєстрації ПН/РК (на період такого зупинення);

- у разі реєстрації ПН/РК до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог щодо своєчасності реєстрації цих документів.

Зазначені санкції застосовуються протягом 1095 днів, тобто з урахуванням строку давності, встановленого ст. 102 Кодексу.

Відсутність реєстрації ПН/РК в ЄРПН протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 Кодексу, які зазначені у податковому повідомленні-рішенні (далі — ППР) за результатами перевірки контролюючих органів тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або суми ПДВ, нарахованої за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Якщо платник не реєструє таку ПН/РК після закінчення 10 к. д., які настають за днем отримання платником податку ППР, —  на нього так само чекає штраф у розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або суми ПДВ, нарахованої за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено. Якщо ж протягом відведених 10 к. д. (за ППР) ПН/РК будуть зареєстровані, ця штрафна санкція не застосовується.

«Горячие линии»

Дата: 9 апреля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42