Новости

Президент Украины решил судьбу проекта № 1209-1

27.02.2020 / 10:10
Президент Украины решил судьбу проекта № 1209-1

24 лютого Президент України підписав один із законів, яким запроваджується податкова реформа, а саме —  Закон України від 16.01.2020 р. № 465-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Саме цей Закон фігурував під час його прийняття у Верховній Раді як проєкт № 1209-1

Шляхом внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»  вирішено, що першим звітним періодом, за який підприємства, що зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2020 рік. Раніше у такій спосіб подавати фінансову звітність планувалося вже починаючи зі звіт за минулий рік.

Увага!
Законопроєкт № 1210 все ще досі очікує на підпис Президента України.
Він мав до 26 лютого або підписати його, або повернути зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до ВРУ для повторного розгляду (ветувати)

Важливі зміни внесено до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зміни направлено на  приведення у відповідність із чинним законодавством назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування ЄСВ; уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ; внесення змін до розміру штрафних санкцій; виключення обов’язку контролюючого органу про надання інформації ПФУ про узгодження результатів перевірок у частини нарахування ЄСВ.

Запропоновані зміни до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» передбачають внесення уточнення до формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації; обов’язок повідомлення особи, що претендує на отримання бюджетної дотації, про всіх пов’язаних осіб.

Зміни до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» мають на меті включити ПКУ до переліку законодавчих актів, що формують законодавство про управління об'єктами державної власності; надати повноваження Кабміну щодо визначення порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 %; запровадити відповідальність за ПКУ у разі неподання або несвоєчасне подання до контролюючих органів розрахунку частини чистого прибутку, дивідендів на державну частку або порушення правил нарахування та сплати цих платежів; покласти на ДПС обов’язок щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями та дивідендів на державну частку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також стягнення зазначених платежів до бюджету.

Зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» привели у відповідність із чинним законодавством назви центральних органів виконавчої влади.

Зміни до Закону України «Про митний тариф» встановлюють ставки мита на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням.

Максимальні розміри ставок судового збору за поданням до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги передбачені змінами до Закону  України «Про судовий збір».

Офіційна публікація цього Закону припала на 26.02.2020 р. Тож більша його частина набрала чинності з 27.02.2020 р. Низка змін наберуть чинності протягом поточного року.

«Горячие линии»

Дата: 9 апреля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42