Новости

COVID-19: как смягчить негативные последствия пандемии на украинском туристическом рынке?

26.03.2020 / 15:15

Члени комітету підприємців туристично-готельної індустрії Торгово-промислової палати України звернулися до Прем’єр-міністра України з проханням розглянути пропоновані ними заходи для пом’якшення негативних наслідків пандемії на українському туристичному ринку.

У зв’язку зі скасуванням авіасполучення з Україною та забороною на в’їзд іноземців туристична галузь України, в якій на сьогодні задіяно понад 200 тисяч працівників, опинилась у вкрай складній ситуації.
Туроператори вимушені відправляти частину співробітників у неоплачувані відпустки, а переважна більшість готелів заповнена на 20 — 30 %, що ставить їх за межу виживання. І залишається лише питання часу щодо їх закриття.

Через панічні настрої в інших країнах та невизначеність із тривалістю пандемії коронавірусу сьогодні масово скасовуються екскурсійні тури та конференції і семінари, які мали відбуватися в Україні у травні — червні 2020 року.

За даними українських туроператорів в’їзного туризму, станом на 12 квітня скасовано до 90 % запланованих організованих груп іноземних туристів в Україну на другу половину березня — квітень. Щотижня готелі недоотримують платежів на десятки мільйонів гривень. І це, на жаль, лише початок.

Туристичний бізнес України стурбований такою ситуацією на ринку внутрішнього та в’їзного туризму. Члени комітету підприємців туристично-готельної індустрії Торгово-промислової палати України   прогнозують, що чимало готелів і пансіонатів, які входять до складу  малого та середнього бізнесу, доведеться просто закрити, а ще частині — перевести персонал у неоплачувані відпустки на невизначений період.

Інші країни, зокрема Грузія, Польща та Італія, запроваджують відтермінування податкових платежів для представників туристичної галузі мінімум на 3 — 5 місяців. Це стосується як основних податків, так і скасування соціальних внесків за тих працівників, які відправлені у неоплачувані відпустки.

У зв’язку з вищевикладеним члени комітету звернулися до Прем’єр-міністра України з проханням  розглянути такі заходи для пом’якшення негативних наслідків пандемії на українському туристичному ринку:

- відтермінувати сплату готелями, іншими засобами розміщення, а також туроператорами внутрішнього та в’їзного туризму податкових платежів до кінця 2020 року;

- скасувати сплату соціальних внесків для працівників, які будуть змушені піти у неоплачувані відпустки; 

- звернутися до НБУ та комерційних банків України щодо запровадження 0 % ставки зі сплати кредитів для підприємств туристичної сфери до кінця 2020 року.

- скасувати туристичний збір до кінця 2020 року.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42