Новости

COVID-19: оформить пособие по безработице можно онлайн на портале «Дія»

27.04.2020 / 14:20

Відтепер на онлайн-порталі державних послуг «Дія» з’явилась нова електронна послуга з реєстрації та оформлення виплат допомоги по безробіттю. Відповідне рішення ухвалено Урядом 24 квітня через постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо реєстрації, перереєстрації безробітних та призначення виплати допомоги по безробіттю в електронній формі».

Для отримання послуги необхідно лише три кроки:

1. Авторизуватись у кабінеті користувача на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID.

2. Заповнити лише одну онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів  (паспорт, документи про освіту, трудова книжка тощо).

3. Отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття/або сповіщення про необхідність доопрацювання/або аргументована відмова.

На період карантину статус та призначення допомоги по безробіттю присвоюється першого ж дня після подання такої заяви.  Після завершення карантину буде змінено час розгляду заяви, а також з’явиться функціонал для прямої комунікації менеджера Служби зайнятості та користувача щодо пошуку роботи. 

Проєкт реалізований у партнерстві з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства цифрової трансформації, спільно з Державною службою зайнятості (ДСЗ) та за підтримки проєкта USAID/UK «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». 

Довідково:

Станом на 24 квітня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 426,4 тис. осіб, що на 113 тис., або на 36%, більше ніж на цю саму дату минулого року (станом на 24 квітня 2019 року кількість безробітних становила 313,3 тис.). 

Тенденція щодо скорочення малоймовірна, навпаки, прослідковується тенденція щодо збільшення кількості безробітних у зв’язку з карантином. З початку карантину, тобто починаючи з 12 березня, в службі зайнятості зареєструвалося 120,8 тис. безробітних.

Додаткова онлайн послуга надасть можливість спростити процедуру звернення безробітних до центрів зайнятості для реєстрації і призначення допомоги по безробіттю.