Новости

Минфин поставил конкретные задачи новому главе ГНС

29.04.2020 / 17:00

Як ми повідомляли, сьогодні за засіданні Уряд призначив Олексія Любченка Головою Державної податкової служби.

Пізніше Міністр фінансів Сергій Марченко на брифінгу за результатами Уряду повідомив, що йдеться про призначення шляхом укладання контракту тільки на період дії карантину. Після завершення карантину буде можливість повернутися до конкурсів.

«Для нас ключовим було те, щоб люди були фахові, досконало розбиралися у системі і знали, як виключити будь-які можливості для корупції. На мій погляд, обрано найбільш професійних і досвідчених претендентів. Вони мають одразу приступити до роботи і виправляти критичний стан речей» –,  наголосив Сергій Марченко.

Під час брифінгу Міністр фінансів поставив конкретні завдання новому очільнику ДПС, зазначивши, що саме виконання чітких КПІ буде маркером його роботи.

«Чого я очікую від нового керівництва Податкової служби:

1. Протягом 10 днів публічно представити стратегію реформування ДПС і план дій з термінами реалізації.

2. Публічно звітувати кожного місяця щодо результатів.

3. Забезпечити визначений план надходжень до державного бюджету, адже державі життєво необхідні кошти, аби забезпечити фінансову стабільність, виплачувати пенсії, зарплати медикам та вчителям, надавати соціальну допомогу, утримувати боєздатну армію... При цьому жодний тиск на бізнес неприпустимий. Виконувати план треба не будь-якою ціною. Ми постійно на зв’язку із представниками бізнес-середовища, і я не хотів би і надалі чути скарги на затримки з автоматичним відшкодуванням ПДВ чи безпідставне блокування податкових накладних. Ці неприпустимі явища мають відійти в минуле.

4. Максимально спростити всі процедури і зробити податкову дійсно сервісною службою для бізнесу і громадян. Тут ідеться, наприклад, про застосування програмних РРО (РРО в смартфоні) та інші ініціативи, які полегшать життя бізнесу», – розповів Сергій Марченко.