Новости

Местные налоги и сборы в 2020 году: ДРС об особенностях принятия органами местного самоуправления соответствующих решений

04.05.2020 / 12:45

Рішення органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів мають ознаки регуляторних актів.

Органи місцевого самоврядування при прийнятті рішень про встановлення місцевих податків і зборів на 2021 рік, а саме: ставок єдиного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, туристичного збору, – повинні дотримуватись процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Водночас ДРС звертає увагу, що для запобігання зниження ділової та економічної активності Верховною Радою України прийнято Закон України від 03.03.2020 р. № 540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 540).

Цим Законом надано право органам місцевого самоврядування у 2020 році приймати рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів на 2020 рік щодо зменшення ставок єдиного податку.

При цьому у 2020 році на рішення органів місцевого самоврядування про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку не поширюється пп. 4.1.9 1 та п. 4.5 ст. 4, пп. 12.3.4, пп. 12.4.3 (в частині строку прийняття рішень) та п. 12.5 (в частині строку набрання чинності відповідними рішеннями) ст. 12 Податкового кодексу України, Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», частина третя ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Тобто у 2020 році до рішень органів місцевого самоврядування про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення ставок єдиного податку щодо зменшення ставок цього податку вимоги щодо реалізації процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» можуть не застосовуватися.