Новости

COVID-19: как получить пособие на детей физическим лицам – предпринимателям

07.05.2020 / 13:00

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 надається допомога на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої груп платників єдиного податку.

Допомога призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, і виплачується щомісячно за повний місяць.

Станом на 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років становить 1 779,00 грн, від шести  до десяти років становить 2 218,00 грн.

Право на отримання допомоги на дітей фізичним особам –підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої груп платників єдиного податку, мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини і на законних підставах проживають на території України та сплатили єдиний податок.

Право на допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на зазначену дитину.

Перелік потрібних документів:

  • заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів.
  • сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);
  • сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);
  • сканована копія рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Опис системи електронної послуги надання допомоги наведено тут.

 

Читайте також: COVID-19: допомогу на дітей ФОП можуть оформити онлайн