Новости

ЕБРР: предприниматели смогут брать кредиты в гривне

08.05.2020 / 14:50

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розширює можливості для нарощення обсягів кредитування українських підприємств в національній валюті. Це стало можливим завдяки підписанню договору між Національним банком України та ЄБРР про здійснення валютних операцій своп гривня/долар США в обсязі до 500 млн дол. США.

Відповідно до повідомлення на офіційному сайті ЄБРР договір укладено на два роки з можливістю пролонгації. Мінімальна сума одного траншу в межах договору становить 25 млн дол. США, а мінімальний строк траншу – до  трьох місяців з можливістю роловеру.

Ресурс буде спрямовано на підтримку ліквідності, поповнення оборотних коштів та фінансування торговельних операцій українських підприємств, які постраждали від карантинних обмежень, спричинених пандеміїєю коронавірусу Covid-19. Бізнес отримуватиме кредит від ЄБРР в гривні, таким чином, не нестиме ризики, пов'язані з обміном валюти.

Водночас купівля валюти Національним банком у ЄБРР на умовах своп сприятиме зростанню міжнародних резервів України, що дасть змогу посилити макрофінансову стабільність, а також позитивно позначиться на настроях учасників фінансового ринку.

Сторони очікують здійснити першу транзакцію в рамках програми своп у найближчі кілька тижнів.

ЄБРР є одним з найбільших інституційних інвесторів в Україні. Станом на початок травня 2020 року сукупний обсяг виділеного, з яких 28 (обсягом 2,52 млрд євро та 1 млрд дол. США) – проєкти державного сектору економіки. Станом на 01.05.2020 р. на державному рівні на стадії реалізації перебувають сім спільних з ЄБРР проєктів загальним обсягом позик 1 552,0 млн євро. Обсяг використання коштів позик ЄБРР за цими проєктами станом на 01.05.2020 р. – 890,83 млн євро (57,4 % загальної суми позик), у тому числі у 2019 р. – 200,5 млн євро.

Україна є членом ЄБРР з 13 серпня 1992 року. Міністр фінансів є Керуючим ЄБРР від України – членом Ради Керуючих ЄБРР.