Новости

Админуслуги по-новому: ВРУ планирует оптимизацию

12.05.2020 / 14:30

13 травня 2020 року в Верховній Раді України планується розглянути проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі (реєстр. № 2679).

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Надання адміністративних послуг нової якості та забезпечення подальшого розвитку сфери надання адміністративних послуг неможливо без розв’язання на законодавчому рівні проблем, які на сьогодні є у зазначеній сфері.

Так, певну низку проблем спричиняє функціонування на одній території одночасно центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені районними державними адміністраціями та ЦНАП, утворених органами місцевого самоврядування. Це призводить до витрачання бюджетних коштів на утримання зайвих штатів, приміщень, здійснення інших надлишкових витрат, пов’язаних з  функціонуванням двох ЦНАП, що належать різним органам. Більш того, зазначені центри надають різні послуги и тому населенню треба постійно з’ясовувати до якого ЦНАП звертатися за послугою. Також через існуючу подвійність немає конкретного відповідального за розвиток сфери надання адміністративних послуг на відповідній території.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания