Новости

COVID-19: депутаты против начисления штрафов по кредитам в период действия карантина

12.05.2020 / 16:30

13 травня 2020 року у Верховній Раді України планується розглянути проєкт закону України про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)  (реєстр. № 3297).

Обґрунтування необхідності прийняття законопроєкту

Запровадження Кабінетом Міністрів України карантину задля запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативно впливає на здійснення господарської діяльності в Україні. Негативного впливу зазнають усі суб’єкти господарювання за наслідками введення обмежень, передбачених карантином. А це значно ускладнює або взагалі унеможливлює своєчасну виплату платежів за кредитами (позиками).

Тож перед Державою постає питання про необхідність принаймні заборонити штрафи і пеню за прострочення позичальниками (суб’єктами господарювання) виконання грошових зобов’язань за кредитами (позиками) у період дії карантину та у період відновлення повноцінної господарської діяльності після карантину.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания