Новости

COVID-19: ВРУ относительно недопущения злоупотреблений в сфере банкротства на период карантина

12.05.2020 / 16:00

13 травня 2020 року в Верховній Раді України планується розглянути проєкт закону України про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) (реєстр. № 3322).

Обґрунтування необхідності прийняття проєкту

У період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також у зв’язку з тим, що велика кількість суб’єктів господарювання опиниться під загрозою банкрутства через економіко-соціальні наслідки оголошеної ВООЗ пандемії існує необхідність передбачити компенсаторні механізми, які дозволять таким суб’єктам отримати час і можливість для відновлення платоспроможності.

З метою запобігання хвилі банкрутств, яка може наступити внаслідок затяжних протиепідемічних та карантинних заходів та падіння економічної активності підприємств, вже сьогодні необхідно стратегічно обмірковуючи шляхи подолання кризових моментів, враховувати специфіку процедур банкрутства та вживати превентивних заходів, створюючи відповідні законодавчі механізми.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания