Новости

Платежные карты: получить наличные из касс торговых предприятий станет проще

18.05.2020 / 10:15

З 01.08.2020 р. держателям електронних платіжних засобів (наприклад, платіжних карток) буде простіше отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, що застосовують РРО (з відповідною реєстрацією). Для цього НБУ удосконалив порядок здійснення та обліку цих операцій.

Така послуга сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом.

Нацбанк передбачив також застосування суб’єктами господарювання поряд з паперовими електронних розрахункових документів та електронних фіскальних звітних чеків.

Регулятор прийняв таке рішення відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».

Крім того, НБУ розширив можливості суб’єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки у національній валюті через фінансові установи, які отримали ліцензію Нацбанку на здійснення таких операцій*. Відповідна норма запрацює з 01.07.2020 р.

Про це йдеться у постанові Правління Національного банку України від 07.05. 2020 р. № 59 «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Постанова набирає чинності з 25.05.2020 р., через 10 днів після її офіційного опублікування.

______________
* відповідає нормам Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (зі змінами) та ст. 7 Закону України «Про Національний банк України»