Новости

Пособие по безработице во время карантина: имеет ли право получать работник, уволившийся по собственному желанию?

18.05.2020 / 14:00

Як слідує з роз’яснення ГУ Держпраці у Рівненській області,на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не застосовуватимуться вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Тобто громадяни, які звільнились з останнього місця роботи в період карантину (з 12 березня 2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного. Таким чином, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину становить 1 тис. грн на місяць. Максимальний розмір не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2020 року – 2 102 грн), тобто не більше 8 408 грн на місяць.