Новости

COVID-19: учет по МСФО льгот по аренде, связанных с карантином

19.05.2020 / 14:15
COVID-19: учет по МСФО льгот по аренде, связанных с карантином

Владислав ДЕМЕНКО, партнер (Kreston GCG)

Абсолютно очевидно, що негативний вплив карантину, запровадженого по всій країні через пандемію COVID-19, необоротно торкнеться орендних платежів. У зв’язку з цим Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності опублікувала роз’яснення про застосування МСФЗ (IFRS) 16 «Оренда» з огляду на невизначеність ситуації з коронавірусом. І хоча стандарт МСФЗ 16 у своєму нинішньому варіанті торкається теми змін в орендних платежах, визначення подальшого обліку в результаті суттєвих змін платежів потребує професійного судження, що залежить від багатьох факторів. Про це й поговоримо в цій статті.

За рекомендаціями Ради, застосовуючи в сьогоднішніх умовах МСФЗ 16, необхідно розглядати будь-які зміни в орендних платежах однаково, незалежно від природи їх виникнення. Варто брати до уваги всі «доречні факти та обставини», до яких можуть належати і регуляторні вказівки, які відповідно до вимог договору оренди можуть бути віднесені до форс-мажорних обставин.

Отже, МСФЗ 16 передбачає, що орендні платежі можуть бути змінені протягом терміну оренди. Необхідний облік таких змін включає застосування судження і залежить від низки факторів, зокрема від того, чи були ці зміни частиною початкових умов оренди. Так, зміни можуть бути викликані діями уряду у відповідь на пандемію COVID-19. Під час обліку змін в орендних платежах орендодавець і орендар разом розглядають договір оренди і будь-який застосований законодавчий або нормативний акт. Іншими словами, при застосуванні МСФЗ 16 організація розглядає зміну орендних платежів однаково, незалежно від того, чи є ця зміна результатом самого договору або, наприклад, зміною чинного законодавства або нормативного акта.

Чи є зміна платежів зміною умов оренди?

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания