Новости

Перевод денежных средств и интернет-платежи: определяем влияние нового финмониторинга

20.05.2020 / 09:05

Нові правила фінмоніторингу, які запроваджено у зв’язку з набранням чинності Законом України від 06.12.2019 р. № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі — Закон), торкаються досить великого кола суб’єктів. Цього разу зупинитись на змінах, які мають очікувати громадяни, адже Закон вніс істотні коригування до процесу безготівкових розрахунків — перекази коштів та інтернет-платежі.

Інтернет-розрахунки

В громадянському середовищі масово почали поширюватися чутки, що із нововведеннями стануть неможливими будь-які інтернет-розрахунки, платежі з використанням терміналів та інші дистанційні способи розрахунків хоч через банківську систему, хоч через інші платіжні системи.

Перш за все варто зазначити, що будь-який держатель банківської картки — це вже ідентифікована особа, про яку банківська установа вже має багато інформації, заповнених анкет та опитувальників. Відповідно усі платежі, які здійснюватимуться з використанням банківської картки, переважно не зазнають змін, а це:

  • переказ коштів із картки на картку;
  • зняття коштів з власного рахунку;
  • оплата товарів і послуг за допомогою картки чи іншого платіжного пристрою, якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • сплата комуналки, податків, штрафів, інших обов’язкових платежів (незалежно від суми);
  • погашення кредиту до 30 тис. грн.

Грошові перекази

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания