Новости

27.05.2020 / 09:51

Катерина ДЕНИСОВА, менеджер податково-юридичного департаменту («Делойт» в Україні»),
та Вікторія ЧОРНОВОЛ, партнер податково-юридичного департаменту («Делойт» в Україні)

Після новорічних і аж до початку травневих свят традиційно триває кампанія декларування доходів громадян. 2020 рік — не виняток: наразі заповнюються і подаються декларації за 2019 звітний рік.

Зазвичай подавати декларацію слід було до 1 травня. Однак COVID-19 вніс свої корективи до порядку декларування. І не лише щодо терміну подання. Навіть якщо ви відповідальний платник податків і маєте намір підготувати всю документацію вчасно, вас просто не пустять до податкової, тому що на сьогодні вона зачинена для прийому громадян.

Аби не втрачати зв’язок з реальністю, пропонуємо розглянути, як та коли подавати декларацію, сплачувати податки.

Хто подає декларацію?

Громадяни зобов’язані подавати річну декларацію, якщо отримують доходи:

  • від підприємницької діяльності (на загальній системі оподаткування);
  • від провадження незалежної професійної діяльності;
  • від особи, яка не є податковим агентом;
  • з іноземних джерел;
  • від інвестиційної діяльності;
  • від надання в оренду нерухомості (якщо орендар — фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання);
  • у вигляді успадкованого чи отриманого в дарунок майна від осіб, які не є родичами першого або другого ступеня споріднення.

Основними випадками, коли громадяни мають право подати річну декларацію, є необхідність повернути надміру сплачений податок (наприклад, у разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення купівлі-продажу) та отримати податкову знижку.

Нові терміни подання та сплати

За звичайних обставин річну податкову декларацію слід подати до податкових органів до 1 травня наступного за звітним року (тобто за 2019 рік її потрібно було б подавати до 1 травня 2020 року). І до 1 серпня — сплатити відповідне податкове зобов’язання.

Якщо єдиною причиною подання річної декларації є отримання податкової знижки, граничний термін подання — 31 грудня 2020 року.

Також до 31 грудня може бути подовжено термін подання декларації у разі, якщо документи з податкових органів інших країн, необхідні для отримання податкового кредиту, не можуть бути отримані до 1 травня. Зауважте, що в цьому випадку відповідну заяву для продовження строку подання декларації до податкових органів необхідно подати до 1 травня.

Але у зв’язку з карантинними заходами строк подання декларації за 2019 рік подовжено до 1 липня 2020 року. Сплатити податок, розрахований у декларації, необхідно до 1 жовтня 2020 року.

Ставки ПДФО залишаються незмінними — основна ставка 18 % (до деяких окремих видів доходу застосовуються ставки 9, 5 або 0 %). До всіх доходів, що підлягають оподаткуванню ПДФО, застосовується також 1,5 % військового збору.

Слід звернути увагу на форму декларації. З 1 січня 2020 року декларація подається за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 25.04.2019 р. № 177.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания