Новости

За відсутності промислового виробництва з використанням промислових будівель підприємство не має право на звільнення від сплати податку на нерухомість

27.05.2020 / 12:30

Підпунктом 266.2.2 ст. 266 ПКУ   встановлено  перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, будівель і споруд, які не є об’єктом оподаткування. Так, пп. «є» цього підпункту передбачено, що не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

За нещодавнього правового висновку встановлена цією нормою податкова пільга застосовується, якщо власниками об’єктів промисловості є фізичні та  юридичні особи, в тому числі нерезиденти, та за умови (з урахуванням виду їх діяльності) використання таких об’єктів за функціональним призначенням, тобто для промислового виробництва (виготовлення промислової продукції будь-якого виду).

Але у поточній  справі відсутні докази, які б свідчили, що платник податку на нерухомість  упродовж 2017 року використовував належну йому на праві власності нежитлову будівлю, яка відноситься до будівель промисловості, за функціональним призначенням.

Зважаючи на викладене, Верховний Суд вирішив...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания