Новости

Трудовые отношения: можно ли уволить беременную женщину по окончании срочного трудового договора?

30.05.2020 / 12:00

У повідомленні ГУ Держпраці у Волинській області йдеться про те, що трудовий договір може бути укладено на визначений строк, встановлений за згодою сторін (п. 2 частини 1 ст. 23 КЗпП України).

Відповідно до п. 2 частини першої ст. 36 КЗпП України закінчення строку, на який було укладено трудовий договір, є підставою для припинення такого трудового договору. Зауважимо, що це не стосується випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не поставила вимогу про їх припинення.

Отже, закінчення строку трудового договору є законною підставою для припинення трудових відносин.

Водночас згідно з частиною третьою ст. 184 КЗпП України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста ст. 179 КЗпП України), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания