Новости

НДФЛ: когда доход от продажи собственной с/х продукции подлежит налогообложению?

30.05.2020 / 10:00

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до пп. 165.1.24 ст. 165 Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

При цьому необхідно врахувати, що при продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.

Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, яка вирощена на земельних ділянках, (присадибних ділянках) та індивідуальних дачних, особистих селянських господарствах та/або земельних частках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 га. Довідка видається строком на п’ять років.

Якщо ж розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці ІІІ пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания